do newslettera
Logo migam
Aktualności

Sportowy Turniej Miast i Gmin Województwa Śląskiego

Gmina Krzyżanowice po raz kolejny uczestniczyła w Sportowym Turnieju Miast i Gmin. W tym roku partnerem jej we współzawodnictwie była gmina Goleszów koło Cieszyna. W zorganizowanej 1 czerwca imprezie udział wzięło 4 034 uczestników, którzy stanowili 35,24% ogółu mieszkańców.

We wszystkich sołectwach nad przebiegiem turnieju czuwały komitety organizacyjne, a całość koordynował Gminny Zespół Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki. W sportowo-rekreacyjnych zmaganiach brały udział szkoły i przedszkola, a także organizacje społeczne i stowarzyszenia: LKS, OSP, KGW. Ponieważ dozwolona była każda forma aktywności, organizowano mecze piłki nożnej zawody sportowe, turnieje, gry i zabawy, biegi, wycieczki rowerowe i spacery.

W ramach Turnieju Miast i Gmin na boisku LKS w Tworkowie odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Dyrektora GZOKSiT. Wzięły w nim udział drużyny szkół z Tworkowa, Krzyżanowic, Haci i Piszcza. Pierwsze miejsce i Puchar Przechodni zdobyła jedenastka z Tworkowa, drugie miejsce wywalczyli piłkarze z Krzyżanowic, a na trzecim uplasowała się drużyna z Piszcza. Czeskim drużynom podczas turnieju kibicował starosta Haci Paweł Kotlar. Turniej piłkarski przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego z ZSO w Tworkowie: Damian Chudecki i Piotr Jeziorski.

Ostatecznie gmina w swojej kategorii, miast i gmin do 20 000 mieszkańców, zajęła II miejsce w województwie śląskim. Puchar za zajęcie II miejsca, z rąk marszałka województwa śląskiego Michała Czarskiego, odebrał w Katowicach dyrektor GZOKSiT. Najwyższy wskaźnik upowszechniania aktywności sportowej uzyskało w turnieju sołectwo Bolesław (51,84%), następnie Zabełków (51,70%) i Bieńkowice (50,33%).

Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.