do newslettera
Logo migam
Aktualności

Gminny Turniej Szachowy o Puchar Gminy

""W piątek, 19 maja, w tworkowskim Centrum Kultury odbył się . Wzięło w nim udział 24 zawodników, przeważnie z Tworkowa, ale także z Bieńkowic i Chałupek. Najmłodszy z nich miał 7 lat. Rozgrywki trwały prawie cztery godziny, a zawodnikom kibicowali liczni widzowie, i starsi, i młodsi.

""Podczas turnieju sędziowali: Renata Kasza i Krystian Hutny zawodnicy sekcji szachowej przy OSiR w Raciborzu. W grupie mężczyzn I miejsce i Puchar Gminy wywalczył Tadeusz Urbszys z Tworkowa, II miejsce zajął Albert Zygar, również z Tworkowa, natomiast Trzecie - Piotr Jeziorski z Piszcza. W grupie chłopców 12-18 lat Puchar Gminy zdobył Oliwer Huptaś, II miejsce Daniel Krzyżok - obaj z Tworkowa, a III miejsce zajął Damian Dziedzioch z Bieńkowic. W grupie chłopców do lat 12 Puchar Gminy zdobył Maciej Somerla, II miejsce Paweł Kucharski, III miejsce Adam Krzystyniak. Najbardziej emocjonująca w tej grupie partia, a nawet w całym turnieju, rozegrała się o pierwsze miejsce pomiędzy siedmiolatkiem Pawłem Kucharskim, a jedenastolatkiem Maćkiem Somerlą. Zwyciężyło jednak doświadczenie starszego kolegi.

W kategorii kobiet pierwsze miejsce ex aequo zdobyły Marta Michna z Rudy Kozielskiej oraz Karolina Kasza z Tworkowa, a II miejsce dziewięcioletnia Dominika Pilar z Tworkowa.

Puchary i nagrody dla zwycięzców oraz upominki dla wszystkich uczestników zawodów wręczył dyrektor GZOKSiT Grzegorz Utracki.

Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.