Zapisz się
do newslettera
Aktualności
Jest taki dzień… Koncert noworoczny z orkiestrą dętą

Jest taki dzień… Koncert noworoczny z orkiestrą dętą

W świątecznej atmosferze odbył się Koncert Noworoczny zorganizowany przez wójta gminy Krzyżanowice u progu nowego roku. Doroczne koncerty to forma podziękowania ludziom aktywnym, zaangażowanym, przedsiębiorczym, wyróżniającym się wysokim wynikiem pracy i aktywności społecznej.

Na muzyczne spotkanie 5 stycznia wójt Grzegorz Utracki zaprosił do Centrum Kultury w Tworkowie przedstawicieli środowisk kształtujących życie społeczne naszej gminy: kierowników jednostek organizacyjnych gminy, stacji Caritas, radnych, prezesów i przewodniczących organizacji społecznych, dyrektorów placówek oświatowych i kulturalnych, sołtysów, przedstawicieli stowarzyszeń hobbystycznych, a także mieszkańców naszej gminy. Gośćmi na koncercie byli także starostowie czeskich gmin partnerskich.

Wójt w imieniu własnym, kierownictwa urzędu i przewodniczącego rady podziękował za miniony rok: dzięki waszemu zaangażowaniu oraz członków organizacji i stowarzyszeń, którymi kierujecie udało się zrealizować wiele zadań. Każdy ma swój wkład w dziedzinie gospodarczej i kulturalnej w swojej miejscowości, a tym samym całej gminy – za co wszystkim państwu serdecznie dziękuję. Wójt Grzegorz Utracki omówił najważniejsze zadania jakie udało się zrealizować i przedstawił najbliższe plany.

Koncert Orkiestry Dętej Gminy Krzyżanowice pod kierunkiem Krzysztofa Fulneczka rozpoczęła melodia „Jest taki dzień”. Potem były piękne kolędy (m.in. Gdy się Chrystus rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Mizerna cicha) w aranżacji muzycznej Zygmunta Popeli, które zaśpiewali Natalia Tul i Kamil Klimek. Orkiestra zagrała też standardy muzyki rozrywkowej – motyw przewodni z filmu „Różowa Pantera” oraz z filmu „Benny Hill” - a także najsłynniejszą melodię swingową z ubiegłego wieku „What a wonderful world” Louisa Armstronga. Na koncercie noworocznym nie mogło zabraknąć utworów Straussów.

W partiach solowych zagrali: Zygmunt Popela na saksofonie tenorowym,  Adam Kuś i Łukasz Folwarczny na trąbce, na instrumentach klawiszowych Łukasz Fulneczek. Rewelacyjnie zagrany koncert słuchacze nagrodzili owacjami na stojąco, a orkiestra wykonała na bis „Marsz Radetzky'eg” i „Amigos para siempre”.

Galeria zdjęć (75)

Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.

Stara wersja serwisu

Portal www.krzyzanowice.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij