Zawody zapaśnicze w Zabełkowie
W sobotnie przedpołudnie 18 kwietnia 2009 r., sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Zabełkowie, zorganizowano II Puchar Żaków, Dzieci i Młodzików – Zawody Wojewódzkie w Zapasach w Stylu Klasycznym o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice.
W zapaśniczych zmaganiach wzięło udział 7 drużyn z terenu województwa śląskiego: LKS Owsiszcze, MKZ Unia Racibórz, GKS Katowice, Dąb Brzeźnica, Siła Mysłowice, Pogoń Ruda Śląska i KS SLAVIA Ruda Śląska – w sumie 103 zawodników.
W części oficjalnej, po powitaniu zebranych przez dyrektor SP w Zabełkowie Iwonę Krupę, odbył się krótki występ mażoretek, a po nim nastąpiło uroczyste wręczenie upominków i listów gratulacyjnych dla sekcji zapaśniczej z Owsiszcz, która w tym roku świętuje dziesięciolecie swojego istnienia. Trener Julian Bolewski wraz z zawodnikami odebrali gratulacje z rąk wójta gminy Leonarda Fulneczka, starosty raciborskiego Adama Hajduka oraz dyrektora GZOKSiT Grzegorza Utrackiego.
To sportowe wydarzenie było okazją do wręczenia specjalnych odznaczeń. Złotą gwiazdą Polskiego Związku Zapaśniczego wyróżniono trenera sekcji zapaśniczej w Owsiszczach Juliana Bolewskiego oraz sołtysa Owsiszcz Piotra Minkinę, złotą odznakę PZZ otrzymała dyrektor Iwona Krupa a srebrną – zawodnik owsiskiej sekcji zapaśniczej – Stefan Fiegler. Odznaczenia wręczył Witold Ciemierz – wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego, prezes śląskiego oddziału PZZ i jednocześnie sędzia główny zawodów.
II Puchar Żaków, Dzieci i Młodzieży obejmował następujące kategorie wiekowe i wagowe:
- żacy (7-10 lat): 25 kg, 30 kg, 34 kg, 40 kg, 55 kg
- dzieci (11-12 lat): 27 kg, 32 kg, 35 kg, 38 kg, 38 kg, 47 kg, 66 kg
- młodzicy (13-14 lat): 32 kg, 35 kg, 38 kg, 48 kg, 47 kg, 53 kg, 59 kg, 73 kg, 85 kg.
Ceremonia rozdania medali i dyplomów odbyła się późnym popołudniem. Wyróżnienia wręczano według kategorii oraz drużynowo.
Klasyfikacja drużynowa:
I – Siła Mysłowice
II – Unia Racibórz
III – Pogoń Ruda Śląska
IV – Slavia Ruda Śląska
V – Dąb Brzeźnica
VI – GKS Katowice
VII – LKS Owsiszcze
Przyznano również statuetki dla najlepszego zawodnika zawodów oraz najlepszego zawodnika gospodarzy. Otrzymali je (najlepsi zawodnicy): Paweł Kasprzak (żacy), Patryk Ołęczyn (dzieci) i Michał Białek (młodzicy). Najlepszym zawodnikiem LKS Owsiszcze został Mateusz Skrzyszowski.
Zawodnicy sekcji zapaśniczej działające przy LKS Owsiszcze zajęli w zawodach następujące lokaty:
Żacy
Mateusz Skrzyszowski – I miejsce w kategorii 40 kg
David Buba – I miejsce w kategorii 55 kg
Dominik Błaszczok – III miejsce w kategorii 55 kg
Dzieci
Robert Wiśniowski – VII miejsce w kategorii 32 kg
Gabriel Konieczny – V miejsce w kategorii 47 kg
Młodzicy
Dominik Pięk – I miejsce w kategorii 47 kg
Paweł Mikołajczyk – III miejsce w kategorii 47 kg
Kamil Klon – I miejsce w kategorii 85 kg
Dawid Hofner – III miejsce w kategorii 85 kg.
Zawody obserwowali zaproszeni goście: wójt gminy Krzyżanowice Leonard Fulneczek, starosta raciborski Adam Hajduk, radny powiatowy i dyrektor GZOKSiT Grzegorz Utracki, zasłużony wójt gminy Wilhelm Wolnik, były starosta i radny powiatowy Jerzy Wziontek, sołtysi Zabełkowa i Owsiszcz - Marian Studnic oraz Piotr Minkina, a także radna gminy Urszula Fas.
Organizatorami tegorocznych zawodów byli: Śląski Związek Zapaśniczy, LKS Owsiszcze, Szkoła Podstawowa w Zabełkowie oraz Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki. W przygotowaniach pomagali także rodzice zawodników z Zabełkowa.
Patronat nad zawodami objął wójt gminy.
SZCZEGÓŁOWA klasyfikacja według kategorii:
- ŻACY
25 kg
I – Paweł Kasprzak, Pogoń Ruda Śl.
II – Krzysztof Prasek, Dąb Brzeźnica
III – Adam Kokoszka, Pogoń Ruda Śl.
30 kg
I – Marcel Król, Siła Mysłowice
II – Roman Jędrzejczak, Dąb Brzeźnica
III – Łukasz Koszany, Unia Racibórz
34 kg
I – Mateusz Berzowski, Siła Mysłowice
II – Adrian Pilszczek, Pogoń Ruda Śl.
III – Wiktor Kiełbasa, Siła Mysłowice
40 kg
I – Mateusz Skrzyszowski, LKS Owsiszcze
II – Krzysztof Kłos, Piast Wola
III – Mateusz Jakubowski, Pogoń Ruda Śl.
55 kg
I – David Buba, LKS Owsiszcze
II – Marcin Haśnik, Siła Mysłowice
III – Dawid Błaszczok, LKS Owsiszcze
- DZIECI
24-27 kg
I – Sebastian Matuszewski, Pogoń Ruda Śl.
II – Krzysztof Jasiukajć, Unia Racibórz
III – Artur Brzeziński, Siła Mysłowice
29 kg
I – Denis Piotrowski, Slavia Ruda Śl.
II – Dominik Maczan, Slavia Ruda Śl.
III – Patryk Gołuchowski, Dąb Brzeźnica
29-32 kg
I – Kamil Koszany, Unia Racibórz
II – Michał Kampik, Dąb Brzeźnica
III – Krzysztof Kuliski, Slavia Ruda Śl.
35 kg
I – Patryk Ołęczyn, Dąb Brzeźnica
II – Karol Kiełbasa, Siła Mysłowice
III – Kamil Czajkowski, Siła Mysłowice
38 kg
I – Rafał Danisz, Slavia Ruda Śl.
II – Dawid Szulcek, Unia Racibórz
III – Krzysztof Goska, Pogoń Ruda Śl.
42 kg
I – Kamil Bielecki, GKS Katowice
II – Tomasz Lajtner, Unia Racibórz
III – Kamil Sioła, Pogoń Ruda Śl.
47 kg
I – Marek Hacieja, Siła Mysłowice
II – Arkadiusz Kamiński, Slavia Ruda Śl.
III – Daniel Gucka, GKS Katowice
53 kg
I – Joanna Wiśniewska, Dąb Brzeźnica
II – Adam Jakubowski, Pogoń Ruda Śl.
III – Paweł Juraszek, Unia Racibórz
66 kg
I – Marcel Kasperek, GKS Katowice
II – Sylwester Brzeziński, Pogoń Ruda Śl.
III – Wojciech Haśnik, Siła Mysłowice
- MŁODZICY
29-32 kg
I – Marcin Magda, Siła Mysłowice
II – Łukasz Jainta, GKS Katowice
35 kg
I – Krzysztof Magiera, Pogoń Ruda Śl.
II – Bartosz Szałowski, Slavia Ruda Śl.
III – Mateusz Pyka, Unia Racibórz
38 kg
I – Łukasz Bachowski, GKS Katowice
II – Krzystof Benesz, Unia Racibórz
III – Piotr Kmita, Siła Mysłowice
42 kg
I – Michał Białek, Pogoń Ruda Śl.
II – Aleksander Kozina, Dąb Brzeźnica
III – Łukasz Jaroszkiewicz, Unia Racibórz
47 kg
I – Dominik Pięk, LKS Owsiszcze
II – Przemysław Ratyński, Siła Mysłowice
III – Paweł Mikołajczyk, LKS Owsiszcze
53 kg
I – Nataniel Ostrowski, Dąb Brzeźnica
II – Marek Noga, Pogoń Ruda Śl.
III – Damian Kmita, Siła Mysłowice
59 kg
I – Mateusz Kampki, Dąb Brzeźnica
II – Dawid Skoczylas, GKS Katowice
III – Paweł Sil, Siła Mysłowice
73 kg
I – Kacper Wołek, Unia Racibórz
II – Mateusz Kareciński, Pogoń Ruda Śl.
73-85 kg
I – Kamil Klon, LKS Owsiszcze
II – Łukasz Achtelik, Pogoń Ruda Śl.
III – Daniel Hofner, LKS Owsiszcze
Galeria zdjęć (96)