do newslettera
Logo migam
Aktualności

Turnieje Piłki Nożnej o Puchar Gminy Krzyżanowice

Jak co roku, w przewie letniej piłkarze walczyli na boisku o tytuł najlepszej drużyny i Puchar Gminy Krzyżanowice. W dniu 29 czerwca w Chałupkach rozegrano turniej juniorów, tydzień później seniorów, a 13 lipca miał miejsce Międzynarodowy Turniej Piłkarski.

W turnieju juniorów wystartowało 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie I bezkonkurencyjni byli młodzi piłkarze LKS Chałupki, którzy po zwycięstwie nad Zabełkowem i Owsiszczami zajęli I miejsce, II miejsce przypadło drużynie Zabełkowa po zwycięstwie z Owsiszczami. W grupie II najlepszy zespół z Tworkowa pozostawił w pobitym polu drużyny z Krzyżanowic oraz Bieńkowic. W meczu o III miejsce Krzyżanowice pokonały Zabełków 2 : 1, a w finale Chałupki zwyciężyły jedenastkę z Tworkowa 1 : 0. W klasyfikacji o tytuł króla strzelców najlepszy okazał się Łukasz Fulneczek z LKS Krzyżanowice.

W tydzień po juniorach na stadionie LKS Tworków do boju o tytuł Mistrza Gminy ruszyli seniorzy. Podobnie jak w turnieju juniorów zgłosiło się 6 drużyn z całej gminy. Grano podobnie systemem grupowym. W grupie I najlepsi okazali się piłkarze LKS Krzyżanowice, którzy po remisie l : 1 z Tworkowem pokonali następnie jedenastkę z Owsiszcz 3 : 0. Sporą niespodzianką było zajęcie II miejsca przez piłkarzy z Owsiszcz po zwycięstwie 1 : 0 nad Tworkowem. W grupie drugiej dominację swą udowodnili piłkarze z Chałupek, pokonując Zabełków 5 : 1 oraz Bieńkowice 2 : 0, i zdobywając tym samym prawo gry w finale tego turnieju. II miejsce zdobyły Bieńkowice po zwycięstwie nad Zabełkowem 3 : 0. W meczu o III miejsce w turnieju piłkarze Bieńkowic okazali się lepsi, gromiąc zespół z Owsiszcz 5 : 0. Puchar Gminy zdobyła drużyna LKS Krzyżanowice, okazując się lepszą od LKS Chałupki.

13 lipca na stadionie LKS w Krzyżanowicach odbył się Międzynarodowy Turniej Piłkarski. Grały drużyny dwóch partnerskich gmin czeskich Sokol Hat' i Sokol Silherovice oraz mistrz gminy LKS Krzyżanowice i wicemistrz LKS Chałupki. Grano systemem każdy z każdym 2 razy po 20 minut. I miejsce zdobyli piłkarze LKS Krzyżanowice po zwycięstwie nad teamem z Hati 1 : 0, z Silherovicami 2 : 0 oraz remisie z Chałupkami 2 : 2. Na drugim stopniu podium dla zwycięzców stanęli zawodnicy z Chałupek, którzy pokonali Hat' 1 : 0 i doznali sensacyjnej porażki z Silherovicami 0 : 3, III miejsce zdobyła drużyna z Hati, która lepszą różnicą bramek wyprzedziła czwarte w tabeli Silherovice.

Puchary oraz dyplomy w turniejach wręczali wójt gminy Krzyżanowice Leonard Fulneczek, przewodniczący Rady Gminy Artur Krzykała oraz dyrektor GZOKSiT Grzegorz Utracki.

Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.