Logo migam
Aktualności

I Dni Chałupek

W tym roku po raz pierwszy mieszkańcy gminy, i nie tylko, uczestniczyli w imprezie pod nazwą Dni Chałupek. Trwające dwa dni obchody rozpoczęły się przed południem 15 maja rozgrywkami sportowymi.

Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice wygrała drużyna Nauczycieli, natomiast drugie miejsce zajęła drużyna Górników. W turnieju brali udział także czescy i polscy policjanci, pracownicy placówki granicznej oraz drużyna złożona z władz gminy i pracowników Urzędu Gminy Krzyżanowice. W drużynie Samorządowców grali między innymi: wójt Leonard Fulneczek, wicewójt Maksymilian Lamczyk, dyrektor GZOKSiT Grzegorz Utracki oraz kierownicy referatów Urzędu Gminy. Bramkarzem był radny Stanisław Mrugała, który dzielnie bronił bramki.

Podczas gdy na boisku szkolnym rozgrywki prowadzili piłkarze, na sali gimnastycznej grali siatkarze. W turnieju piłki siatkowej o Puchar Komendanta GPK SG zwyciężyli siatkarze Straży Granicznej w Zebrzydowicach, drugie miejsce zajęła Straż Graniczna z Chałupek, trzecie Straż Graniczna z Pietraszyna, a czwarte Policja z Bogumina.

""Turniej tenisa stołowego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy rozegrał się w czterech kategoriach. W najmłodszej, do lat dwunastu, zwyciężyła Roksana Solich, II miejsce wywalczył Wojciech Śliwa, a trzecie - Łukasz Besz, wszyscy z Chałupek. W kategorii 12-16 lat I miejsce zajął Mariusz Fichna z Bolesławia, II miejsce Łukasz Farana, a III miejsce Mateusz Besz (obaj z Chałupek). W kategorii 16-35 lat puchar wywalczył Krzysztof Farana z Chałupek, II miejsce zajął rewelacyjnie grający jedenastolatek z Bogumina - Ivan Jakubec, III miejsce zajął Piotr Korzonek z Gorzyczek. W kategorii powyżej 35 lat: I miejsce zdobył Konrad Bartoszz Bolesławia, II miejsce Piotr Jeziorski z Piszcza, a trzecie Zbigniew Wija z Godowa. Najmłodszymi zawodnikami turnieju były dziewięciolatki: Łukasz Besz, Patryk Farana i Judyta Zisch, a najstarszym uczestnikiem okazał się wójt senior Wilhelm Wolnik, który dzielnie stawał do walki i zwyciężał z młodszymi.

""W sobotę odbyły się także ćwiczenia ogólnego posłuszeństwa psa patrolowo-obronnego oraz pokaz wykrywania przez psa ukrytych narkotyków. Pokaz przeprowadzili pracownicy Straży Granicznej w Chałupkach: starszy chorąży Marek Warchał i młodszy chorąży Zdzisław Kryst. Głównymi bohaterami pokazu były: Folus (pies patrolowo-obronny) i Finka (pies specjalny do wykrywania narkotyków). Inne atrakcje, które wypełniły pierwszy dzień Dni Chałupek to: program dla dzieci Kubuś Puchatek i Tygrysek, program kabaretowy dla dorosłych i zabawa taneczna, na której mieszkańcy bawili się do późnej nocy.

W niedzielę, 16 maja, organizatorzy przygotowali występy, w których udział wzięły wszystkie dzieci z Przedszkola w Chałupkach, uczniowie ze szkół w Szilerzowicach i Chałupkach, grupa taneczna Krzyk z Krzyżanowic oraz dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej. Występy podziwiali nie tylko mieszkańcy, ale także zaproszeni goście, wśród nich starosta raciborski Henryk Siedlaczek, starosta Szilerzowic Ludmila Janoschova oraz wójt Leonard Fulneczek.

""Wieczorem komisja wyłoniła zwycięzców konkursu na herb - logo wsi Chałupki. Spośród 100 prac konkursowych do finału wybrano 20. Zwyciężyła Patrycja Brych z I klasy Gimnazjum w Chałupkach, otrzymując nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł, ufundowaną przez Radę Sołecką. Wyróżnienie I stopnia otrzymały Patrycja Pitrasz i Kasia Ciuberek, a wyróżnienie II stopnia Jakub Polok.

Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.