Przejdź do treści
Opublikowano: 19.02.2024
Babski comber, czyli Tłusty Czwartek w GCK
DSC_6106.jpg

8 lutego Gminne Centrum Kultury zorganizowało przy współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich Babski Comber połączony z Tłustym Czwartkiem pod nazwą „Pączki, Kreple, Puchetki”. Na babskim combrze pełnię władzy przejmują panie, zatem mężczyzn trudno na nich spotkać. Jeżeli jakiś się jednak pojawi, musi pozbyć się symbolu swej męskości, czyli… krawata. Wójt Grzegorz Utracki  na wyraźnie zaproszenie pań odwiedził je na spotkaniu, jednak i zaproszenie nie uchroniło gospodarza gminy od ceremonialnego odcinania krawata.

Co roku spotkanie to organizowane jest w wybranym stylu. Tym razem tematem przewodnim były… Hawaje!

Kreatywność uczestniczek przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów zarówno pod kątem strojów, jak i przygotowanego programu artystycznego. Było kolorowo, głośno i wesoło! Na scenie harcowały Hawajki, odgrywano scenki a prawdziwą furorę wśród pań wzbudzili niespodziani goście – skaczący po falach oceanu Hawajczycy.

Prócz śpiewów i tańców był też czas na zabawy, w tym konkurs wiedzy o Hawajach czy mierzenie stópki Kopciuszka. 

Stoły uginały się pod przygotowanymi przez KGW specjałami. Jeden wielki stół zajęty był w całości przez wszelkiego rodzaju pączki. Pozostałe pełne były tropikalnych owoców i dań niekoniecznie  hawajskich, ale  na pewno przepysznych i tradycyjnie śląskich.