do newslettera
Logo migam
Aktualności
Zawody pożarnicze w Rudyszwałdzie

Zawody pożarnicze w Rudyszwałdzie ""Dwadzieścia dwie drużyny z polskich i czeskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych stanęło 14 maja na starcie Międzynarodowych Zawodów Strażackich o Puchar Prezesa OSP Rudyszwałd.
Zawody przebiegały według czeskiego regulaminu i miały charakter typowo sportowy – liczył się czas wykonania zadania bojowego, które polegało na rozwinięciu linii gaśniczej i trafieniu do tarczy strumieniem wody.
Spośród polskich drużyn najlepsi okazali się gospodarze. Pierwsze miejsce zajęła drużyna seniorów z Rudyszwałdu z czasem 26,23 s, drugie miejsce wywalczyli juniorzy z OSP Rudyszwałd (26,48), a trzecie OSP Bolesław II (29,59).
Osobno sklasyfikowani Czesi zajęli miejsca: I – Kozmice A (15,61) II – Dobrosławice (17,81), III – Bobrowniki (22,84).
W strażackich zmaganiach dzielnie stawały także drużyny żeńskie, nie ustępując czasem większości swoich kolegów. Zawodniczki z jednostki Bobrowniki uzyskały czas 22,84 s, a z Kozmic 28,29 s. Jedyna polska drużyna dziewczęca z OSP Zabełków wykonała zadanie w czasie 37,94 s.
Poza konkursem w pokazie wystąpiła dziecięca drużyna OSP Rudyszwałd, uzyskując czas 40,41 s. Należy wyjaśnić, że jednostki czeskie startowały w zawodach z własnym sprzętem (bardzo wydajne motopompy), stąd spore różnice czasowe pomiędzy Polakami i Czechami oraz osobna klasyfikacja.
Dyplomy oraz puchary dla zwycięskich drużyn wręczali: prezes OSP Rudyszwałd Paweł Nawrat oraz wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki.

Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.