Zapisz się
do newslettera
Logo migam

Nasza Gmina

Gmina Krzyżanowice położona u wylotu Bramy Morawskiej jest jednym z tych nielicznych miejsc na terenie dzisiejszej Polski, gdzie pojawiała się pierwsza bytność człowieka i jego kultura.

Dzisiaj Krzyżanowice ze swym strategicznym przygranicznym położeniem, przebogatą wielonarodową kulturowością, unikalną naodrzańską przyrodą oraz pracowitością i skromnością mieszkańców są szansą dla tych, którzy chcą mieszkać i pracować w ciekawym miejscu, inwestować i rozwijać się w dogodnych warunkach, podziwiać pamiątki historyczne, zwiedzać i odpoczywać wśród ciekawostek przyrodniczych.

Nasi przodkowie byli obywatelami Polski, Niemiec i Czech, poddanymi królów węgierskich i cesarzy austriackich, mieszkając na śląskiej ziemi byli tak jak dzisiaj Europejczykami. Mając takie doświadczenia historyczne, umiłowanie i przywiązanie do swojej ziemi, wrodzoną pracowitość i rzetelność zapraszamy tych wszystkich, którzy wspólnie z nami chcieliby rozwijać naszą Krzyżanowicką Ojczyznę.

wojtMamy nadzieję, że wędrówka po serwisie internetowym będzie zachętą do poznania naszej gminy, nie tylko w sposób wirtualny. Jesteśmy także pewni, że serwis internetowy gminy ułatwi życie jej mieszkańcom, którzy znajdą w nim aktualne informacje o tym, co dzieje się w gminie, jak funkcjonują władze samorządowe, jak pracują lokalne instytucje i urzędy oraz w jaki sposób można załatwić ważne sprawy w Urzędzie Gminy.

Jeszcze raz gorąco zapraszam do odwiedzenia naszej gminy, choćby tylko za pośrednictwem tej witryny, życząc wszystkim miłych wrażeń.

 

 

 Wójt Gminy Krzyżanowice
Grzegorz Utracki

Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.

Stara wersja serwisu

Portal www.krzyzanowice.pl wykorzystuje pliki cookies, czyli tzw "ciasteczka". W przypadku braku akceptacji korzystania z plików cookies prosimy o opuszczenie strony.
Zamknij