do newslettera
Logo migam
Aktualności
Seniorzy walczyli o Puchar Wójta

""W niedzielę 10 lipca na boisku LKS Ruch Bolesław rozegrał się finał Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice. W meczu o trzecie miejsce zwyciężyła jedenastka LKS Tworków pokonując LKS Owsiszcze 5:1. O najwyższe trofeum walczyły drużyny LKS Bieńkowice i LKS Zabełków.

Obydwa zespoły miały podobne stroje, więc sędziowie nakazali jednej z drużyn przebranie koszulek. Organizatorzy oddali do dyspozycji czerwone stroje Ruchu Bolesław, w których zdecydowali się wystąpić piłkarze z Zabełkowa.

Mecz zakończył się remisem 1:1. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne – Bieńkowice pokonały Zabełków 4:2. Królem strzelców całego turnieju został Grzegorz Adamczyk, zawodnik LKS Tworków. Dyplomy, puchary i nagrody (piłki treningowe i meczówki) wręczali wójt gminy Grzegorz Utracki i prezes LKS Ruch Bolesław Adam Gaida.

Rozgrywki eliminacyjne o puchar wójta, w których wzięło udział 7 drużyn (Bieńkowice, Bolesław, Chałupki, Krzyżanowice, Owsiszcze, Tworków, Zabełków) rozpoczęły się w sobotę 9 lipca. Zespoły były podzielone na dwie grupy. Z grupy pierwszej wyszły drużyny LKS Zabełków i LKS Tworków, natomiast z drugiej LKS Krzyżanowice i LKS Bieńkowice. Z przyczyn organizacyjnych ekipa z Krzyżanowic wycofała się z turnieju i nie zagrała o główne trofeum. Tak więc Bieńkowice grały o puchar, a Owsiszcze o trzecie miejsce. Sobotnie spotkania trwały 2x15 minut. Niedzielne finały, ze względu na upał, zostały rozegrane w niepełnym wymiarze 2 x po 35 minut.