do newslettera
Logo migam
Aktualności
Strażacy oldboje w akcji

Strażacy oldboje w akcji ""Na boisku sportowym w Owsiszczach odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze Oldbojów o Puchar Prezesa OSP. Mimo upału w pełnym rynsztunku bojowym na starcie stanęło sześć drużyn oldbojów, czyli strażacy powyżej czterdziestego roku życia. Łączny wiek zawodników wynosił 2.316 lat: Bolesław – 432 lata, Bieńkowice – 406 lat, Tworków – 403 lata, Zabełków – 357 lat, Owsiszcze – 354 lat, Krzyżanowice – 364 lat. Najstarsi strażacy-zawodnicy, Ryszard Danuch z OSP Tworków i Herman Cwik z OSP Bieńkowice, mieli po 74 lata. Strażackie zawody oldbojów rozegrano w gminie Krzyżanowice po raz drugi, a ich inicjatorem jest prezes miejscowej OSP Bogdan Pientka.
W rywalizacji liczył się czas rozwinięcia linii gaśniczej i trafienia do tarczy strumieniem wody. Tak jak i w roku ubiegłym najszybsza okazała się drużyna gospodarzy, wykonując zadanie w ciągu 32,13 sekundy. Zwycięzcy wystąpili w składzie: Bogdan Pientka, Joachim Kaszny, Ernest Kaszny, Aleksander Gębski, Henryk Cisz, Paweł Grud, Wilhelm Sbeczka. Na drugim miejscu uplasowała się OSP Krzyżanowice z czasem 41,25 sekundy. Trzecią lokatę zajęła OSP Bieńkowice – 43,12 sekundy. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Tworków (47,79), Bolesław (51,75), Zabełków (82,63).
Nagrodami w zawodach były pamiątkowe puchary i dyplomy, które wręczali prezes OSP Owsiszcze Bogdan Pientka i prezes gminny OSP Stanisław Bujak.

Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.