do newslettera
Logo migam
Aktualności
Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy

""W sobotę, 16 lipca, na boisku LKS Owsiszcze po raz piąty rozegrano turniej oldbojów w międzynarodowej obsadzie. Zwyciężyli goście zza "miedzy", czyli oldboje z Szilerzowic, drugie miejsce wywalczyła drużyna z Chałupek, trzecie z Bieńkowic. Kolejne miejsca zajęli oldboje z: Krzyżanowic, Owsiszcz i Haci. Królem strzelców został Andrzej Kaczor z Chałupek, zdobywca 5. bramek. Natomiast statuetkę "dla najstarszego zawodnika" otrzymał 60-latek Paweł Duda z Szilerzowic.

Zawody prowadzili sędziowie Podokręgu Racibórz. Turniej był rozgrywany systemem pucharowym, mecze trwały 2 x 15 minut. Zespoły były podzielone na dwie grupy. Z grupy pierwszej wyszły drużyny oldbojów z Szilerzowic i Krzyżanowic, natomiast z drugiej Chałupki i Bieńkowice. O trzecim miejscu zadecydowały rzuty karne – Bieńkowice pokonały Krzyżanowice 3:1. W meczu finałowym Szilerzowice zwyciężyły Chałupki 1:0.

Głównym celem turnieju oldbojów jest dobra zabawa i możliwość spotkania się z innymi ekipami. W rozgrywkach biorą udział zawodnicy powyżej 35 roku życia. Są to ludzie, którzy nie grają już w piłkę nożną zawodowo i uprawiają ją rekreacyjnie, dla zdrowia i przyjemności. Mimo to rozegrane mecze obfitowały w wiele ciekawych akcji oraz bramek, i dostarczyły kibicom sporo emocji. Wśród kibiców dopingujących zawodników znalazł się także starosta Haci Paweł Kotlař. W przerwach między meczami śpiewała miejscowa wokalistka Justyna Okrent, umilając czas widzom i zawodnikom.
Puchary zwycięzcom i dyplomy wszystkim drużynom wręczali wójt Grzegorz Utracki i sołtys Piotr Minkina.
Organizatorem turnieju był LKS Owsiszcze oraz Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki.