do newslettera
Logo migam
Aktualności
Puchar dla oldbojów z Chałupek

""W sobotę, 14 lipca, na boisku LKS Owsiszcze po raz szósty rozegrano Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Wójta Gminy. Udział wzięły drużyny z Szylerzowic, Piszcza, Owsiszcz, Bieńkowic, Krzyżanowic i Chałupek.

Zwyciężyła drużyna z Chałupek, drugie miejsce wywalczyli oldboje z Piszcza, trzecie z Krzyżanowic. Kolejne miejsca zajęli zawodnicy z Bieńkowic, Owsiszcz i Szylerzowic. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Martin Habura z Piszcza. Natomiast statuetkę "dla najstarszego zawodnika" otrzymał Franciszek Bedrunka z Krzyżanowic.

Zawody prowadzili sędziowie Podokręgu Racibórz. Turniej był rozgrywany systemem pucharowym, mecze trwały 2 x 15 minut. Zespoły były podzielone na dwie grupy. Z grupy pierwszej wyszły drużyny oldbojów z Chałupek i Bieńkowic, natomiast z drugiej Krzyżanowice i Piszcz. O trzecim miejscu zadecydowały rzuty karne – Krzyżanowice pokonały Bieńkowice 4:2. Mecz finałowy Chałupki - Piszcz zakończył się remisem 1:1. Potem w rzutach karnych skuteczniejsza okazała się drużyna z Chałupek, pokonując rywali 4:3.

W rozgrywkach biorą udział zawodnicy powyżej 35 roku życia. Głównym celem turnieju oldbojów jest dobra zabawa i możliwość spotkania się z innymi ekipami. Mimo to nikt nie odpuszczał, zawodnicy dali z siebie wszystko, więc mecze obfitowały w wiele ciekawych akcji oraz bramek, i dostarczyły kibicom sporo emocji.

Puchary zwycięzcom i dyplomy wszystkim drużynom wręczali dyrektor GZOKSiT Daria Wieczorek i sołtys Piotr Minkina. Organizatorem turnieju był LKS Owsiszcze oraz Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki.