do newslettera
Logo migam
Aktualności
Drużyna gminy Krzyżanowice zwyciężyła w Ostrawie

Drużyna gminy Krzyżanowice zwyciężyła w Ostrawie ""W środę 26 czerwca drużyna złożona z uczniów szkół podstawowych gminy Krzyżanowice zdobyła I miejsce podczas "Hurááá na Zlatou tretru - 7. ročník". To siódma edycja turnieju gier i zabaw "Atletyka dla dzieci" rozgrywana przy okazji międzynarodowego mityngu lekkoatletycznego "Zlata Tretra (Złote Kolce) w Ostrawie. Dzieci rywalizowały w takich dyscyplinach jak: tor przeszkód, rzut rakietką, skok w dal, bieg sztafetowy, rzut piłką lekarską i wielu innych.

W czwartek 27 czerwca zwycięska drużyna gminy Krzyżanowice odebrała z rąk trzykrotnego mistrza olimpijskiego w rzucie oszczepem – Jana Železnego – nagrodę za zdobycie I miejsce w zawodach. Później dzieci oraz ich opiekunowie kibicowali największym światowym gwiazdom lekkiej atletyki podczas zawodów. Miting na stadionie w Ostrawie oglądało 15000 widzów.

Zlatá Tretra, czyli Złote Kolce (kolce – buty sportowców) to międzynarodowy mityng lekkoatletyczny organizowany od 1961 roku w Ostrawie. Od roku 2003 impreza posiada rangę Grand Prix IAAF i znajduje się w cyklu World Athletics Tour. Podczas mityngów pobito kilka rekordów świata, a w zawodach uczestniczą gwiazdy światowej lekkoatletyki. W tym roku wśród uczestników znaleźli się m. in. sprinterzy Asafa Powell, Kim Collins, Mike Rodgers, mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata w skoku o tyczce Rosjanka Jelena Isinbajewa czy mistrz świata i mistrz olimpijski w rzucie dyskiem Niemiec Robert Harting.
W mityngu wzięli także udział polscy zawodnicy i zawodniczki: Anita Włodarczyk zajęła II miejsce w rzucie młotem, piąty był w tej samej konkurencji Szymon Ziółkowski i także piąty w rzucie dyskiem Piotr Małachowski. Łukasz Grzeszczuk w rzucie oszczepem zajął III miejsce.

Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.