do newslettera
Logo migam
Aktualności
Zwody nocne w Bolesławiu wygrali strażacy z Roszkowa

""Nocne Zawody Sprtowo-Pożarnicze w Bolesławiu z rewelacyjnym czasem wygrał Roszków. Drugie miejsce zajął Rudyszwałd, a w pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze cztery drużyny z gminy Krzyżanowice – miejsca od czwartego do siódmego zajęły kolejno ekipy z OSP Owsiszcze, Tworków, Bolesław, Zabełków. Na zawodach nocnych rywalizują też kobiety i tu wszystkie stopnie podium zajęły nasze zawodniczki – na najwyższym stanęły panie z Rudyszwałdu, na drugim z Roszkowa na trzecim z Bieńkowic. Wszystkie drużyny startowały w bojówce na standardowych pompach PO5. Poza tym dodatkowo strażacy rozegrali bojówkę na wydajniejszej tohatsu. W sumie rozegrano 74 bojówki.
Nocne zawody sportowo-pożarnicze w Bolesławiu są niezwykle widowiskowe i cieszą się dużą popularnością wśród widzów i dużą frekwencją jednostek ochotniczych straży pożarnych. W pierwszych rozegranych w 2007 roku uczestniczyło 19 drużyn, w tym roku – w ósmych – z 21 na 22 czerwca walczyło 41 ekip.
Niezwykła atmosfera, świetna organizacja i gościnność gospodarzy – bolesławskiej OSP – sprawiają, że na zawody ściągają tłumy.
Zawody rozpoczynają się fajerwerkami a kończą tryskającym z butelek szampanem, którym zwycięzcy oblewają się nawzajem i gratulujących kibiców. Pomiędzy jednym a drugim jest kilka godzin emocjonującej walki z rywalami i czasem oraz... sprzętem.