do newslettera
Logo migam
Aktualności

Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice

""Wędkarstwo cieszy się ogromną popularnością. Do grona starszych, wprawionych wędkarzy powoli dołączają ludzie młodzi. I osiągają sukcesy. Tak było podczas Zawodów Wędkarskich o Puchar Wójta Gminy, jakie odbyły się w Tworkowie na stawie Trzeciok w dniu 6 lipca br. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: seniorzy i juniorzy. Po zważeniu ryb okazało się, że wyniki zwycięzców w obu kategoriach były identyczne - 2,690 kg.

A oto wyniki: spośród seniorów I miejsce zajął Krzysztof Kapłon, drugie - Jerzy Girtler, trzecie - Jerzy Burek. W kategorii juniorzy I miejsce zajął Łukasz Oczadły, drugie - Mateusz Stronczek, trzecie - Marek Gawliczek. Puchary, ufundowane przez Urząd Gminy, wręczył wędkarzom zastępca wójta Gerard Kretek. Nagrody - sprzęt wędkarski - ufundowało Koło Wędkarskie.

""Po zawodach, przy kiełbasce z grilla, wędkarze dyskutowali przede wszystkim o tym, dlaczego ryby w tym dniu "nie brały". Tymczasem podczas nocnych, towarzyskich zawodów, jakie odbyły się również na Trzecioku z 28 na 29 czerwca, dwudziestu jeden zawodników złowiło aż 150 kg ryb. Wtedy to I miejsce zajął Kazimierz Szczeponek (18,400 kg), drugie - Dawid Piechaczek (16,500 kg), trzecie - Mateusz Stronczek (9,995 kg).

Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.