do newslettera
Logo migam
Aktualności
Zawody wędkarskie

Zawody wędkarskie ""Zgodnie z harmonogramem zaplanowanych zawodów wędkarskich 9 maja w Kole PZW 109 Krzyżanowice odbyły się pierwsze zawody spławikowe o Mistrzostwo Koła. Nad jeziorem w Roszkowie na zbiórkę stawiło się łącznie 22 zawodników, w tym 15 seniorów, 3 juniorów, 3 wędkarzy rywalizujących w kategorii "młodzież" i jedna kadetka. Po losowaniu stanowisk zawodnicy udali się na łowisko. Zawody zostały zaplanowanie do godziny 12 i o tym czasie padł sygnał zakończenia połowu. Komisja Sędziów Wagowych skrupulatnie zważyła złowione ryby, które w dobrej kondycji wróciły z powrotem do wody. W trakcie obliczania przez Komisję wyników, wygłodniali zawodnicy piekli przy ognisku kiełbaski i z apetytem je pałaszowali.
Zwycięzcą, w kategorii seniorów, został Kazimierz Szczeponek (1580 pkt), drugie miejsce zajął Krzysztof Kapłon (1350 pkt), trzecie Marcin Kapłon (850 pkt). Tuż za "podium" uplasował się Jerzy Girtler (800 pkt), dalej Marian Juszczyk (615 pkt), Marcin Wystyrk (165 pkt), Marcin Urbaniec (160 pkt), Bronisław Podruczny (50 pkt), Helmut Otlik (45 pkt).
Z juniorów mistrzem koła został Mateusz Stronczek, który zdeklasował nawet seniorów, uzyskując 3480 pkt. Drugie miejsce zajął Łukasz Oczadły (410 pkt), trzecie Michał Staś (15 pkt). W kategorii "młodzież" zwyciężył Martin Wojtek (850 pkt), drugi był Szymon Błaszczok (260 pkt), trzeci Denis Brzezny (45 pkt). Jedyna kadetka, Emma Rompała, zdobyła 100 pkt i puchar.

Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.