Przejdź do treści
Zrzut-ekranu-180.png

Wykonanie prac zabezpieczających zabytkowego Budynku Bramnego należącego do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Maryi Nieustającej Pomocy w Krzyżanowicach.

Zadanie otrzymało dofinasowanie w formie promesy z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków – Edycja I

Wysokość dofinansowania: 980 000,00 zł

Przedmiotem zadania jest wykonanie prac zabezpieczających Budynek Bramny,  który mieści się w Krzyżanowicach. Planuje się wykonać, najpilniejsze prace zabezpieczające w tym: odtworzenie, uzupełnienie i wymianę zabytkowej stolarki okiennej i drzwiowej; wykonanie napraw elewacji, konserwację wątków ceglanych i kamiennych ze względu na znaczny stan uszkodzeń;  odtworzenie, częściowe uzupełnienie i konserwacja stolarki drzwiowej.


Wykonanie prac wykończeniowych elewacji zewnętrznej oraz odrestaurowanie wejścia zabytkowej plebanii przy kościele parafialnym w Bieńkowicach

Zadanie otrzymało dofinasowanie w formie promesy z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków – Edycja II

Wysokość dofinansowania: 149.940,00 zł

 Przedmiotem zadania jest wykończenie elewacji oraz odrestaurowanie wejścia zabytkowej plebanii znajdującej się w niedalekim sąsiedztwie kościoła parafialnego.


Wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich barokowych elementów w zabytkowym kościele pw. św. Anny w Krzyżanowicach

Zadanie otrzymało dofinasowanie w formie promesy z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków – Edycja II

Wysokość dofinansowania: 150 000,00 zł

Przedmiotem zadania jest renowacja 14 stacji Drogi Krzyżowej i Ambony znajdujących się w kościele parafialnym w Krzyżanowicach. Oba elementy w skutek upływu czasu utraciły niestety swój żywy wygląd i blask, stąd też wymagają gruntownej konserwacji.


Remont elewacji, osuszanie oraz malowanie wnętrz zabytkowego Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach

Zadanie otrzymało dofinasowanie w formie promesy z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków – Edycja II

Wysokość dofinansowania: 98.000,00 zł

 W ramach realizacji zadaniaplanowane są prace związane z wykonaniem częściowego remontu zawilgoconych ścian i malowaniu wnętrz Kościoła Parafialnego.