Przejdź do treści
Opublikowano: 16.11.2023
Dzień Seniora w Krzyżanowicach

15 listopada wójt gminy Krzyżanowice Grzegorz Utracki wziął dział w spotkaniu zorganizowanym przez Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Krzyżanowicach z okazji Dnia Seniora.

Wójt złożył życzenia wszystkim seniorkom i seniorom oraz wręczył bukiet kwiatów przewodniczącej KEiR w Krzyżanowicach Marii Stanik wraz z drobnym upominkiem dla wszystkich uczestników. W spotkaniu wziął udział także proboszcz krzyżanowickiej parafii ks. Jerzy Witeczek, zastępca przewodniczącej PKRiI w Raciborzu Katarzyna Łozińska i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sabina Ciuraszkiewicz.

DSC_2734.jpg

Uczestnicy mieli także okazję wysłuchać pogadanki policjantów z KPP w Raciborzu – asp. sztab. Edyta Mazur i mł. asp. Łukasz Gardas opowiedzieli seniorom, jak dbać o swoje bezpieczeństwo, szczególną uwagę zwracając na zagrożenia związane m.in. z poruszaniem się w okresie zimowym bez elementów odblaskowych, pozostawianiem domów bez opieki na dłuższy czas czy wpuszczaniem do domu nieznajomych. Osobną kwestią było także cyberbezpieczeństwo, zwłaszcza występujące ostatnio próby wyłudzenia pieniędzy i danych przez podszywających się pod pracowników banków przestępców.