Przejdź do treści
Opublikowano: 11.10.2023
Dziewczyny z Krzyżanowic są SUPer!

SUP, czyli Stand Up Paddling to sport, który zyskuje ostatnio na popularności. Podczas, gdy większość z nas dopiero odkrywa tę aktywność, Martyna, Natalia i Lena z Krzyżanowic są już mistrzyniami Polski. Niejednokrotnie stawały na podium w zawodach Rankingu Światowego ICF i dumnie reprezentują naszą gminę oraz powiat na szczeblu krajowym oraz europejskim.

Lena Nowak, uczennica Szkoły Podstawowej w Krzyżanowicach jest dwukrotną wicemistrzyni Polski z 2023 roku. – Ten sezon był pełen niespodzianek, jeśli chodzi o wyniki. Pierwsze regaty odbyły się w Lino do Volano we Włoszech, na których zajęłam dwa pierwsze miejsca. Następnie uczestniczyłam w zawodach w czeskich Budziejowicach, w Austrii w miejscowości Villach, gdzie również stałam na podium po złoto, srebro i brąz – mówi Lena o sobie i dodaje: –  Wspaniałe chwile i kolejne sukcesy przyniosły mi zawody Wawa Race w Warszawie, Kraków Sup Race, regaty w Jastarni i najważniejsze zawody w sezonie – Mistrzostwa Polski w Wałczu. Tam zdobyłam dwa tytuły Wicemistrzyni Polski i jeden medal brązowy. Dużo wspaniałych sportowych emocji co roku przynoszą mi zawody Odra Sup Cup w naszym Raciborzu. Teraz z niecierpliwością czekam na już ostatnie zawody w tym sezonie które odbywają się w czeskim Krumulovie – kończy uczennica krzyżanowickiej podstawówki.

Martyna Drobny jest absolwentką szkoły podstawowej w Krzyżanowicach. W tym roku sezon przyniósł znakomite wyniki w różnym zakątkach Europy. Cztery drugie miejsca w Czeskich Budziejowicach, pierwsze i drugie miejsce w Austrii. – Przechodząc na zachód Europy zdobyłam czwarte miejsce w Lido di Volano we Włoszech i czwarte miejsce w Alicante w Hiszpanii. W Polsce wywalczyłam drugie i trzecie miejsce w Jastarni, dwa pierwsze miejsca oraz dwa drugie miejsca w Kołobrzegu. Na Długodystansowych Mistrzostwach Polski zdobyłam drugie miejsce a na Mistrzostwach Polski dwa drugie miejsca i jedno trzecie. Zdobyłam także cztery drugie miejsca, jedno pierwsze oraz tytuł najlepszego zawodnika na regatach na naszych miejscowych zawodach odbywających się co roku w Raciborzu czyli Odra Sup Cup – wylicza swoje sukcesy krzyżanowiczanka.

Natalia Wramba, absolwenta szkoły Podstawowej w Krzyżanowicach jest trzykrotną Mistrzynią Polski z 2023 roku. W tym roku pierwszymi zawodami był Spring Sup Race we Włoszech, następne w Budziejowicach. Podczas zawodów w Austrii Natalia stanęła na najwyższym stopniu podium. W Jastarni zajęła piąte i szóste miejsce. W sierpniu odbyły się Mistrzostwa Polski w Wałczu, na których Natalia zajęła trzy pierwsze miejsca i tym samym zdobyła trzy tytuły Mistrzyni Polski. Ostatnimi zawodami w tym sezonie było Odra Sup Cup w Raciborzu, na których zajęła trzecie i czwarte miejsce.
Dziewczyny od 3 lat trenują w Raciborskim Klubie Wioślarskim RTW Racibórz pod okiem trenera Mariusza Miczka.