Przejdź do treści
Opublikowano: 11.04.2024
Eliminacje gminne im. asp. sztab. Gerarda Wranika do Ogólnpolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
DSC_9691.jpg

Dużą wiedzą o działaniach przeciwpożarowych musieli wykazać się uczestnicy gminnych eliminacji ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Do konkursu przystąpiło 27 uczniów ze szkół podstawowych. Eliminacje gminne odbyły się 11 kwietnia w sali narad Urzędu Gminy w Krzyżanowicach.

Z ciekawostek można dodać, że w 2011 roku Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych straży Pożarnych w Krzyżanowicach podjął uchwałę w sprawie nadania nazwy eliminacjom gminnym OTWP  „Młodzież zapobiega pożarom” imienia asp. sztab. Gerarda Wranika – w uznaniu zasług w wychowaniu młodzieży strażackiej oraz w celu podtrzymania pamięci o zasłużonym działaczu pożarnictwa, który był również prekursorem eliminacji na terenie Gminy Krzyżanowice.


Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych tj. Grupa I dla klas młodszych od I do IV i Grupa II dla klas starszych od V do VIII rozwiązując test składający się z 25 pytań.

Nad właściwym przeprowadzeniem turnieju czuwała komisja w składzie: mł. bryg. Tomasz Brański i kpt. Marek Wranik – z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu oraz Komendant Gminny Związku OSP Krystian Jobczyk i Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Walter Bożek. W roli obserwatorów uczestniczyli opiekunowie z poszczególnych szkół.

Wiedza uczestników turnieju była bardzo wysoka, a rywalizacja zacięta do samego końca. W obu kategoriach należało przeprowadzić dogrywkę celem sklasyfikowania poszczególnych miejsc na podium.


Końcowa klasyfikacja zwycięzców:
Grupa I (klasy I – IV)
 1.    Żaneta Kilian – SP Bieńkowice
 2.    Tomasz Starostka – SP Zabełków
 3.    Paulina Fira – SP Krzyżanowice

Grupa II (klasy V – VIII)
 1.    Kamil Kramarczyk – SP Krzyżanowice
 2.    Wiktor Fila-Tylenda – SP Chałupki
 3.    Pascal Drobny – SP Zabełków
 

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, natomiast zwycięzcy otrzymali również puchary – wszystkie nagrody ufundowane zostały przez Wójta Gminy Krzyżanowice.