Przejdź do treści
Opublikowano: 07.05.2024
II Powiatowy Festiwal Taneczny „Tańczące Przedszkolaki”
1713810478img-6339-.jpg
22 kwietnia 2024 r., w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabełkowie odbył się II Powiatowy Festiwal Taneczny „Tańczące Przedszkolaki” pod honorowym patronatem Starosty Raciborskiego oraz Wójta Gminy Krzyżanowice.
 
 

Celem Festiwalu było zaprezentowanie młodych ludzi, którzy swoimi zainteresowaniami, uzdolnieniami i chęcią wzbogacają nie tylko swoje życie, ale także życie swojego otoczenia. W tanecznej imprezie uczestniczyły przedszkola z terenu Gminy Krzyżanowice, z powiatu raciborskiego oraz gościnnie z przedszkola z Karviny z Czech. Wszyscy podziwiali występy przedszkolaków z Krzyżanowic, Raciborza (Przedszkole nr 10, 11, 13, 23) Bieńkowic, Bolesławia, Tworkowa, Chałupek, Zabełkowa oraz Pogrzebienia. Wszystkim występom, z wielką uwagą, przyglądało się Jury w składzie: Sabina Ciuraszkiewicz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krzyżanowicach, Ilona Świerczek – instruktor i pedagog tańca zespołu tanecznego „Uśmiech”, Joanna Dudkiewicz – instruktor tańca i fitness oraz gość specjalny wydarzenia: Monika Kluza instruktor warsztatów muzyczno-teatralnych, autorka bajek, wierszy i piosenek dla dzieci, właściciel Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni oraz Trener Mentalny.

Dzieci tworzyły na scenie przepiękne kompozycje taneczne, a wszystko to odbywało się pod czujnym okiem nauczycieli, którzy przygotowywali dzieci do tego niecodziennego wydarzenia. Każda grupa pozostawiła po prezentacji tanecznej radosne i miłe odczucia. Ważnym elementem Festiwalu była również możliwość wykonania zdjęć w fotobudce oraz zabawy muzyczno-ruchowe z Moniką Kluzą, która przeniosła dzieci w bajkowy i kolorowy świat muzyki. Końcowym elementem imprezy był werdykt Jury, które wyróżniło trzy zespoły taneczne, które – ich zdaniem – wykonały swój taniec na przysłowiową szóstkę. Do wyróżnionych przedszkoli należały: zespół „Odkrywcy” z Przedszkola w Tworkowie, zespół „Słoneczny Patrol” z Przedszkola nr 10 w Raciborzu oraz zespół „Wesołe nutki” z Przedszkola w Chałupkach.

Dziękujemy serdecznie zaproszonym gościom za to, że zaszczycili nas swoją obecnością, dziękujemy wszystkim wykonawcom i wspaniałej publiczności, cieszymy się już teraz na kolejne taneczne edycje tego wydarzenia.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Zabełkowie