Przejdź do treści
Opublikowano: 28.06.2024
Od nocy do nocy. Koncert Joanny Aleksandrowicz
DSC_0161.jpg

21 czerwca 2024 r., w najkrótszą noc w roku przed Ruinami Zamku Tworkowie miał miejsce niezwykły koncert. Od nocy do nocy to trzysetny i ostatni koncert, ale za to pierwszy w strugach ciepłego deszczu, który towarzyszył artystom niemal przez cały występ.

Ten zorganizowano w narożu dziedzińca, przy krużgankach, w ciekawej aranżacji świetlnej, przy ogniu i sporej publiczności, której nie przestraszył deszcz i nadciągające błyskawice.

Joanna Aleksandrowicz to aktorka i wokalistka. Stworzyła projekt koncertu muzyki filmowo-musicalowej „Od nocy do nocy”, z którym wystąpiła na trzystu scenach muzycznych w Polsce i za granicą. W 2020 roku odbyła się premiera pierwszego albumu artystki „Od Nocy do Nocy” w złotym wydaniu.

Współpracuje z czołowymi reżyserami filmowymi, m.in. Wojciechem Smarzowskim (“Kler”, “Wesele”) i Markiem Koterskim (“Baby są jakieś inne”). Wystąpiła na scenach wielu teatrów w Polsce m.in na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Polskiego we Wrocławiu, Novej Scenie w Bydgoszczy oraz gościnnie na scenie Teatru Roma w Warszawie. Regularnie organizuje autorskie warsztaty dla dzieci i młodzieży „Droga do marzeń”.

Koncert zorganizowano w ramach Festiwalu Górnej Odry, który w gminie Krzyżanowice trwał trzy dni.