Przejdź do treści
Opublikowano: 20.02.2024
Powitano Nowych Mieszkańców Gminy Krzyżanowice
Zdjęcie grupowe

17 lutego w murach Urzędu Gminy przywitaliśmy najmłodszych mieszkańców gminy Krzyżanowice. Wójt Grzegorz Utracki spotkał się z rodzicami i ich najmłodszymi pociechami zameldowanymi na terenie gminy i urodzonymi w drugim półroczu 2023 roku. 

Od lipca do końca grudnia w gminie Krzyżanowice urodziły się 33 dzieci. W sumie w 2023 roku w gminie Krzyżanowice urodziło się 68 dzieci. Ich rodzice otrzymali zaproszenie na spotkanie w Urzędzie Gminy, gdzie czekała na nich mała niespodzianka oraz poczęstunek. Spotkanie to było także okazją do poznania się rodziców najmłodszych mieszkańców gminy.

W kilku słowach skierowanych do przybyłych wójt Grzegorz Utracki podziękował za przybycie, pogratulował rodzicom oraz podziękował za podjęty trud wychowania. By pomóc najbardziej zapracowanym rodzicom oraz tym, dla których instytucja babci na pełny etat jest niedostępna, gmina podpisała już umowę z wykonawcą na budowę żłobka przy przedszkolu w Krzyżanowicach, na co otrzymała dofinansowanie w ramach programu Maluch+. Szacowany koszt budowy to 1,8 mln zł, dofinansowanie to 773 tys. zł.

Podczas spotkania każde dziecko otrzymało wyprawkę od gminy. Zrobiono także pamiątkowe zdjęcia, a niebawem każda obecna na spotkaniu rodzina otrzyma certyfikat witający nowego mieszkańca gminy wraz ze zdjęciem.