Przejdź do treści
Opublikowano: 11.10.2023
Wielka radość w bieńkowickim przedszkolu. Jest nowy plac zabaw!

DSC_2098.jpg
Wielka radość w bieńkowickim przedszkolu. Jest nowy plac zabaw!

W poniedziałek 9 października w przedszkolu w Bieńkowicach został oficjalnie otwarty nowy plac zabaw. Radości dzieci nie przyćmiła nawet deszczowa pogoda, chociaż na pierwsze zjazdy ze zjeżdżalni przyjdzie jeszcze poczekać. Energię przedszkolaki pokazały za to na scenie.

Współfinansowany przy pomocy środków z budżetu województwa śląskiego w ramach konkursu „Inicjatywa sołecka” plac zabaw stanął na terenie przedszkola w Bieńkowicach. Kosztami po połowie podzielili się samorząd wojewódzki oraz gmina Krzyżanowice.        

W ramach inwestycji zamontowany został zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią i elementami zabawowymi oraz edukacyjnymi, wykonano bezpieczną nawierzchnię amortyzującą upadki oraz zamontowana tablicę o otrzymanym dofinansowaniu. Cały teren został też uporządkowany.      

Witając gości, dyrektor przedszkola podkreśliła wagę współpracy gminy i jej mieszańców. To dzięki wspólnemu działaniu rady sołeckiej, pracowników urzędu gminy i przedszkola, mieszkańców, rodziców i lokalnych przedsiębiorców udało się szybko zrealizować inwestycję. W imieniu gospodarza gminy Grzegorza Utrackiego zastępca wójta Wolfgang Kroczek omówił dalsze inwestycje planowane przez gminę w Bieńkowicach.    

Przed gośćmi zebranymi w przedszkolu wystąpili także najważniejsi beneficjenci „inicjatywy sołeckiej” – najmłodsi i najstarsi przedszkolacy. Były tańce, piosenki, wierszyki i podziękowania. A na koniec – wielka radość z nowego placu zabaw. Plac zabaw został poświęcony, wstęga przecięta, baloniki uwolnione w przestrzeń. Teraz tylko pozostaje czekać na dobrą pogodę, by móc sprawdzić plac zabaw w praktyce.